+420 602 607 862 info@alenazbornikova.cz

Metody pro náročné jednání

Jarní škola Národní sítě Zdravých měst

Velmi zajímavé setkání mi opět umožnila Paramita http://www.paramita.cz/. Šlo o Jarní školu Národní sítě Zdravých měst. Bonusem pro mne bylo to, že se kurzy metod pro náročné jednání konaly v nádherných Dačicích. Náročná jednání v náročných situacích, ač náročné téma, panovala příjemná atmosféra a jsem ráda, že se mi potvrdilo, že na těch správných místech jsou ti správní lidé.

A jsem velmi ráda, že zde své zástupce měl i Tábor, ke kterému mám velmi blízko. Zde je komentář ing.Jany Lorencové, koordinátorky Zdravého města z Městského úřadu.

„S lidmi ve své práci komunikuji v podstatě neustále. A ne vždy je to jednoduché. Z kurzu Metody pro náročné jednání pod vedením paní Aleny Zborníkové jsem byla a stále jsem nadšena. Díky způsobu vedení kurzu jsem si ujasnila mnoho věcí nejen pracovních, ale též osobních. Uvědomila jsem si, že někdy opravdu stačí jen jinak formulovat otázku či udržet na uzdě vlastní ego. Věřím, že díky radám a tipům paní Aleny bude pro mě teď komunikace jednodušší a u náročných klientů méně stresová. Paní Aleno, moc Vám děkuji. A doufám, že budu mít v budoucnu další příležitost zúčastnit se Vašich kurzů.“

Po 14 dnech od tréninku v Dačicích mi přišlo nádherné povzbuzení.. Děkuji!

 

Metody pro náročné jednání.

   Tak tohle byla opravdu poučná lekce. Vše co jsem se dozvěděl, ve mně bude rezonovat ještě dlouho. Při každém jednání se mi vybaví několik rad a pouček pro jednání. Každou přestávku s kolegy z měst z celé republiky jsme se bavili, že takto dobrý výklad k tématu problematických jednání jsme už dlouho neslyšeli. Žádné balastní výklady, ale konkrétní triky a tipy. Rozebrání jednotlivých typů osob vstupujících do problematických jednání. Díky absolvování tohoto tématu vidím chyby u svých i cizích jednání. Lektorku bychom všichni uvítali na celý den, proto jsme ji taky nechtěli po půldenní lekci pustit. Půl dne bylo na takové téma a s takovou lektorkou fakt málo. Paní lektorka Zborníková nám stále měla co říct. Je velmi empatická, takže po vstupním zmapování terénu dokázala cílit přesně na problémy, které auditorium nejvíce pálilo. Tu A4 poznámek si nechávám již několikátý týden nahoře všech ostatních přibývajících papírů na stole a stále se k nim vracím. A hlavně v praxi ty rady opravdu fungují.

S pozdravem

Mgr. Pavel Chramosta

vedoucí oddělení dotací , Městský úřad města Uherský Brod