+420 602 607 862 info@alenazbornikova.cz

Rubicon centrum

Jmenuji se Martin Mudra a nyní pracuji jako pracovní poradce v neziskové organizaci jménem RUBIKON Centrum. Při mé práci je velmi důležitá technika komunikačních dovedností a nedílnou součástí mé profese je akvizice nových zaměstnavatelů, při které musím prokázat určité obchodní a vyjednávací schopnosti.

Za mou desetiletou praxi v pomáhajících profesích jsem absolvoval desítky školení a musím se přiznat, že čím více jich bylo, tím více jsem se stával skeptický. Nerad bych se pouštěl do spekulací o konkrétních příčinách mé skepse, jednu bych však rád konkretizoval – LEKTOR..

Jak jsem tak procházel kurzy, školení, doškolování a přeškolování, přišlo mi, že se vytrácí kvalita školících lektorů a musím se přiznat, že většinu kurzů jsem se snažil prosedět a neusnout. Málo interakce a též si troufám tvrdit, že málo znalostí a praktických ukázek.

Mou skepsi změnilo školení, které jsem v minulých dnech absolvoval. Školení obchodních a prezenčních dovedností, které pro nás vedla Alena Zborníková. Co se obsahu týče, velmi mi školení pomohlo v utříbení technik, které jsem praxí získal a jsem si jist, že obohatilo mou představu o tom, jak a kdy správně tyto techniky využívat.

Obrovské díky patří lektorce Aleně Zborníkové. Její bravurní technika interakce, znalosti, praktické ukázky a přirozenost ve mně vzbudily ryzí zájem. Ihned po školení jsem si začal všímat dění kolem sebe mnohem více, s mnohem větším zaujetím, což potvrdilo mé zaujetí.

Dovolím si zakončit mou referenci citátem jiného člověka, kterého velmi obdivuji pro jeho schopnosti. .Jsem přesvědčen, že paní Zborníková je kvalitní člověk a profesionální lektor, který naprosto vystihuje člověka, jaký by měl být… 

„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl.. A když kouká, aby byl a je, tak má být tím čím je a nemá být tím čím není, jak tomu v mnoha případech je..“ 

Jan Werich